Veteriner Kliniğimiz 7/24 365 Gün Açıktır.


  İletişim : (0212) 225 7675 - (0535) 610 20 90 Facebook Sayfamız  Instagram Sayfamız  Youtube

Kedi ve Köpekte Emar – Mr (Manyetik Rezonans)

EMAR  – MR  (Manyetik Rezonans Görüntüleme)

İnsanlarda ileri görüntüleme yöntemlerinden biri olan MR (Manyetik Rezonanas) ile görüntüleme, artık kedi ve köpekler için de hayal olmaktan çıkmıştır. Artık kedi ve köpeklerimizde de MR ( Manyetik Rezonanas) ile hastalıkların teşhisini yapabilme imkanımız vardır.

EMAR Nedir?

MR; yaratılan manyetik bir alan içerisindeki, vücuda radyo dalgaları verilerek, uyarılan protonlardan yayılan enerjinin ölçülerek, bir bilgisayar programı marifetiyle, görüntüye dönüştürülmesidir. EMAR, güçlü bir manyetik alan içinde, radyo dalgaları kullanılarak, hastalıklı bölgelerin teşhisinde kullanılan gelişmiş bir görüntüleme aracıdır.

Her geçen gün  gelişen teknoloji ile beraber, görüntüleme araçları da gelişmektedir. Hastalıkların teşhisi anlamında MR (Manyetik Rezonanas)’da çok gelişmeler kat etmiştir. Bugün patalojik dokuların tespitinde en gelişmiş ve faydalı yöntemlerden birisidir.

Gayet zararsız bir tekniktir. Röntgen ve Tomografi de olduğu gibi X ışınları kullanılmaz. Böylece Emar çkilen kedi ve köpekler radyasyona maruz kalmamış olurlar.

EMAR – MR Nasıl çalışır?

Emar (MR) Neden Çekilir?

Kedi Köpekte Emar (MR) Nasıl Çekilir?

 

 

Bize (0212) 225 76 75 Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz.