Veteriner Kliniğimiz 7/24 365 Gün Açıktır.


  İletişim : (0212) 225 7675 - (0535) 610 20 90 Facebook Sayfamız  Instagram Sayfamız  Youtube

K-Laser Terapi

Hastalarımıza K Lazer gibi, bilimin en son gelişmiş, son teknoloji aletleriyle tedavi yapabildiğimiz için çok mutluyuz.

K Lazer Nasıl çalışır:

Bu yenilikçi tedavi yöntemiyle; termal olmayan fotonlar vücuda uygulanır. Yaralı hücreler bunları emer. Böylece uyarılan hücrelerin metabolizmaları uyarılarak, hızlanır. Artan dolaşım sayesinde, enflamasyon azalır, iyileşme artar. Tedavinin yanı sıra, kısa sürede, rahatlama da sağlar.

 

 

 

Lazer tedavisi; ağrısız, cerrahi gerektirmeyen, non-invaziv, ilaçsız yapılan bir yöntemdir. Dolayısıyla bunların yol açacağı, yan etkilerin de hiçbiriyle karşılaşmayız.

Başka tedavilerle birlikte uygulanabildiği gibi, tek başına da uygulanabilir. Diğer tedavi yöntemleriyle çakışmaz.

Uygulandığı alanlar:

Cihaz eklem ağrıları, tendonlar, ödem ve konjesyon, ligamentlerde burkulma, kas gerginlikleri, yaralar, travma sonrası hasarlar, post operatif ağrılar, yanıklar, rehabilitasyon, ortopedik problem, tendinitis, sesamoditis, eklem yangıları, bel ve omuzdaki çeşitli yumuşak doku hasarlarında ve kronik ağrılarda kullanılabilmektedir.

 Osteoartrit  Postoperatif Ağrı
 Eklem Ağrıları  Boyun ve Sırt Ağrısı
 Tendinopatiler  Kalça Displazisi
 Ödem ve konjesyon  Yanıklar
 Ligamentlerde burkulma  Kronik Yanıklar
 Kas Gerginlikleri  Rehabilitasyaon
 Derin delik şeklinde yaralar  Post-ortopedik cerrahi iyileşme
 Travma Sonrası Hasar

Hastanın uyutulmasına veya klinikte tutulmasına gerek yoktur. Genellikle iyileşme ilk seanstan sonra görülmesine rağmen, hastaların çoğu için tedavinin tekrarlanması [3 veya 8 seans] gerekir. Çoğu durumlarda, çok uygulamalı bir tedavi planı önerilir. Tedavilerin uzunluğu değişir, ama çoğu bölgeye 2 – 8 dakika uygulanması gerekir. Hastaların çoğu lazer tedavisinden sonra 12 ila 24 saat içinde daha fazla rahatlar ve hareket kabiliyeti sergilerler. IV.sınıf Lazer Tedavisinin tedavi süresi ve sıklığı evcil hayvanınızın durumuna göre değişir. 

Örnek bir tedavi programı:
 Bir hafta günaşırı [3 toplam] 
 İkinci hafta iki kez [2 toplam] 
 Üçüncü hafta bir kez[1 toplam] 
 Gerekirse tekrarlanır 
Veteriner hekiminiz hastanızın durumuna gore özel bir tedavi programı önerecektir. 

k-laser

Tedaviler uygulanacak bölge ve probleme bağlı olarak, 3 ila 8 dakika arasında sürmektedir. Ağrısız, kolay ve kısa süreli terapi şekliyle hasta konforunu tamamen arttıran bu cihaz, tedavi ve iyileşme süresini oldukça kısaltmaktadır. 
K-Laser Cube 4 ‘ün kızılötesi lazer ışığı vücuda derinlemesine nüfuz ederek dokularla hücresel düzeyde etkileşime girer ve hücresel düzeyde absorbe edilir. Lokal dolaşımı artırarak bölgenin oksijenizasyonunu ve beslenmesini sağlar. Bu şekilde hücresel enerji (ATP ) tetiklenir ve hücre zarının geçirgenliği artarak hücrenin metabolik aktivitesi yükselir. Bu durum yangı, ödem, kas spazmları, tutukluğun giderilmesi, ağrının azalması ve dokuların onarımının hızlanması gibi hücre ve doku sağlığı için bir dizi yararlı etki oluşturur. Cube 4 vücudun doğal ışık emme komplekslerini optimal olarak hedefleyen 4 bağımsız diyot ile dünyada ilk patent almış lazer terapi cihazıdır.

K-Lazer Sıkça Sorulan Sorular

Acır mı? Tedavi ne hissettirir?

Tedavi sırasında çok az hissedilir ya da hiç hissedilmez. Bazen hasta hafif, yatıştırıcı sıcaklık veya karıncalanma hisseder. Ağrı veya yangı bölgeleri ağrı azalması daha önce duyarlı olabilir. 

Herhangi bir yan etkisi ya da riski var mı? 
Tüm dünyada sağlık çalışanları tarafından yirmi yıl boyunca kullanımı sırasında, bugüne kadar çok az yan etki bildirilmiştir. İyileşme yanıtı diğer tedavilerden daha aktif olduğu için bazı durumlarda hasta tedavi sonrası eski yaralar ve ağrı sendromunun ağırlaştığını hissedebilir. 

Her tedavi ne kadar sürer?

Tipik bir tedavi, uygulanacak bölge ve probleme bağlı olarak, 3-8 dakika sürer. 

Hasta hangi sıklıkla tedavi edilmelidir?

Akut durumlarda, özellikle de ağrı eşlik ediyorsa günlük tedavi önerilir. Daha kronik durumlar, haftada 2- 3 tedaviye daha iyi yanıt verirler, iyileşme görüldüğünde tedavi haftada bir ya da ikiye düşürülür. 

Kaç tedavi uygulanır?

Bu tedavi edilen durumun doğasına bağlıdır. Bazı akut durumlarda 1-2 tedavi yeterli olabilir. Daha kronik durumlar, 5-8 (veya daha fazla) tedavi gerektirebilir. Bazı koşullar ağrıyı kontrol etmek için sürekli periyodik tedavi uygulamaları gerektirebilir. 

Sonuçları ne zaman hissedilir?

Evcil hayvanınızın ilk tedaviden sonra durumu ile ilgili (genellikle ağrı azalması) iyileşme hissedebilir. Bazen de birkaç tedaviden sonra bile iyileşme hissetmez. Bu düzelme oluyor anlamına gelmez. Her tedavi kümülatif etkilidir ve sonuçlar genellikle 3 veya 4 seans sonra hissedilir. 

Bu diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılabilir mi?

Evet! Lazer Tedavisi genellikle fizik tedavi, masaj, yumuşak doku mobilizasyonu, elektroterapi ve cerrahi sonrası da dâhil olmak üzere diğer tedavi biçimleri ile kullanılır. Diğer iyileştirme yöntemleri tamamlayıcıdır ve tedavinin etkinliğini arttırmak için lazer ile birlikte kullanılabilirler. 

Bize (0212) 225 76 75 –  (0535) 610 20 90 Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz.