Veteriner Kliniğimiz 7/24 365 Gün Açıktır.


  İletişim : (0212) 225 7675 - (0535) 610 20 90 Facebook Sayfamız  Instagram Sayfamız  Youtube

tahlil

Kan sayımı doktorunuz şüphe ettiği hastalığa dair veri elde etmek amacıyla yapılmasını uygun gördüğü bir analiz işlemidir.

Kan sayımı hastalığa dair veri elde etmek için yapılır. Bilhassa bizim hastalarımızın konuşup, şu şikayetim var diyemediği için, tahlil cihazlarının verileri çok kıymetlidir. Bu tahlil sonuçlarının ayrıntısı, doğruluğu, güvenilirliği çok önemlidir. O sonuçlara göre teşhis yapıp, tedaviye yön vereceğimiz için, hayati öneme sahiptir.

Böylece bizi tanıya götürecek yolda bir veri elde etmiş ffoluruz.  Bazı durumlarda ilave olarak radyografi istenebilir. Total veriler birleştirilip yorumlanarak tanı koyulur. Yarım ml. gibi az miktar kan tam otomatik tıbbi ekipmanlarla 5 dakika gibi kısa bir sürede analiz edilir. Hekimin tedavi protokolünü şekillendirmesi için önemli ipuçları verir.

Kana ait hücrelerin oranını, sayısını sonuçta görüp tek tek yorumlamanın yanında değerlerin bir arada kombinasyonlarının da, spesifik tanı için iyi yorumlanması gerekir. Vücut dokularına oksijeni taşıyan hemoglobinin azlığı anemiyi ifade ederken taşıyıcı hücrelerin büyüklüğünden bahseden MCV değeri aneminin hangi eksiklikle alakalı olarak ortaya çıktığını bildirir.

Kliniğimizde çağın en modern kan sayım cihazlarından IDEXX ProCyte kullanıp değerlerde minimum sapmayı amaçlıyoruz. Hemogram tahlili öncesi açlık-tokluk durumu önemsiz sayılabilir. Yalnızca kan alımından hemen önce yüksek miktarlarda su-gıda tüketilmesini kısıtlamakta fayda var.pr

Sonuçların tecrübeli bir ekipçe yorumlanarak doğru tedavi uygulanması evcil hayvanınıza sağlık, size yüksek hastane masraflarından kurtulma şansı ve herkes için vakit kaybını minimuma indirmek demektir.

Bize (0212) 225 76 75  – (0535) 610 20 90 Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz.