Veteriner Kliniğimiz 7/24 365 Gün Açıktır.


  İletişim : (0212) 225 7675 - (0535) 610 20 90 Facebook Sayfamız  Instagram Sayfamız  Youtube

Hayvanların da Canı Vardır

İnsanların canlarının yanacağı gibi hayvanların da çaları yanmakta ve acı çekmektedirler. Bir insan yaralandığı zaman nasıl ki hemen müdahale edilmesi gerekiyor, aynen hayvanlara da acil müdahaleler yapılması gerekebilir. İnsanalar maalesef hayvanlara karşı ok daha duyarız hale gelmişlerdir. Bu durum en büyük sebebi ise insanların hayvanlardan uzak bir hayat yaşıyor olmalarıdır. İnsanlar uzaklaşmış olduklarından çekinirler. Apartmanların, sitelerin ve beton yapıların artması ile birlikte hayvanları da artık görmez olmuşuz. Öyle ki hayvanları sadece hayvanat bahçelerinde, televizyonda ve bilgisayarda görür hale gelmişiz. Durum böyle olunca da insanlar hayvanlardan uzaklaşmış ve düşman hale gelmiştir. Öyle ki insana en yakın hayvan ola kediden, köpekten, kuştan bile çekinen korkan bir çok kişi vardır çevremizde. Hayvanlara yaklaşmalı ve onların sorunlarını çözmek için çalışmalıyız.

Hayvanlar ani bir şekilde yaralanabilmekte ve bu tip durumlarda ise hemen müdahale edilmesi gerekmektedir. Ancak müdahale edilmezse hayvanın hayatı tehlikeye girebilmektedir. Hayvanın mesai saatleri dışında rahatsızlandığını düşünürsek eğer ne yapmamız gerekiyor? Nasıl bir yol izlemeliyiz? Bu tip durumlarda hemen teknolojiden destek almalıyız. Çükü çok az insan nöbetçi veteriner tanımaktadır. Bu sebeple de hemen aramam motoruna 24 saat veteriner, 7 24 veteriner gibi kelimeler yazarak nöbetçi veteriner buluyoruz ve hayvanı hızlı bir şekilde tedavi için kliniğe götürüyoruz. Ayrıca en yakınımızdaki nöbetçi veterineri bulmak için de bulunduğumuz konumla ilgili bilgiler girmemiz işimizi daha da kolaylaştıracaktır. Mesela İstanbul’da ikamet ediyorsak eğer, 7 24 açık veteriner İstanbul yazmamız yeterli olacaktır. Bu şekilde en yakınımızdaki veteriner hekime ulaşabiliriz.

Hayvanlar bizim için çok kıymetlidir. Çünkü onlar masumdur ve insanlardan yardım beklemektedirler. Onlara merhamet edelim ki insanlara da merhamet edebilelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir