Veteriner Kliniğimiz 7/24 365 Gün Açıktır.


  İletişim : (0212) 225 7675 - (0535) 610 20 90 Facebook Sayfamız  Instagram Sayfamız  Youtube

Rcom Petpavillion ICU

icu youn bakmKliniğinimizde kritik ve özel bakım gerektiren durumlar, ameliyat sonrası anesteziden uyanma dönemi, solunum yolu rahatsızlıkları olan ve oksijen ve/veya nebulizasyonla özel ilaç alması gereken hastaların yanı sıra yeni doğan yavru bakımında optimum ortam sağlamak amacıyla kullanılabilmektedir.

Özellikleri:

* 18-30°C arasında sıcaklığı ayarlayabilme.

* %40-70 arasında nemi ayarlayabilme.

* Aniyon Özelliği. Normal klinik ve oda ortamında havadaki aniyon yani negatif iyon miktarı düşüktür.

* Dağ havası ya da orman havasının metabolizmayı olumlu etkileme sebebi aniyon miktarının fazla olmasıdır. Rcom Yoğun Bakım Kabini yüksek yoğunlukta aniyon üretir ve havadaki ozon miktarını dengeler. Böylece hava temizlenir ve yenilenir. Dolayısı ile zaten immun sistemi zayıflamış ve ekstra bakıma ihtiyaç duyan bir kedi veya köpeğe rahat solunum yapabileceği taze bir hava sunulmuş olur.

* Havadaki negatif iyonlar hücre metobolizmasını hızlandırır, kanı temizler, tozu gidererek dezenfektan etkisi yapar ve immun sistemin direncini artırır. Semptomatik olarakta yorgunluk ve ağır uyku halinin giderilmesini, iştahın artmasını ve otonom sinir sisteminindeki kontrolün güçlenmesini sağlar.

* Nebulizatör ile sıvı haldeki ilaçları buhar haline getirerek hastanın solunum yoluyla bu ilaçları alması sağlanabilir. İstenirse ayrıca oksijenasyon yapılabilir.

* Kapı içerisinde 10 aşamalı ışığı azaltma fonksiyonu bulunmaktadır.

* İstenirse koku giderici filtre, antibiyotikli hava filtresi ve evaporasyon keçesi verilebilmektedir.

* İstenirse kedi ya da köpek rahatına göre düzenlenmiş bu ortamda hayatını devam ettirebilmektedir.